Služby pre klientov

 
 
 
Vlastný text

Vážení zákazníci,

na základe rozhodnutia vlády sme dňa 22.4.2020 otvorili naše predajne:

Rimavská Sobota, Malacky, Spišská Nová Ves, Michalovce,

Prešov, Liptovský Mikuláš, Prievidza, Snina, Žilina, Žiar nad Hronom, Lučenec.

Nitra od 20.5.2020.

Predajne umiestnené v OC sú otvorené od 20.5.2020: Bratislava, Trenčín, Martin.

 
 
Creativesites

 
 
 
Úvod > Služby pre klientov > Služby pre klientov
 

Služby pre klientov

Výroba šperkov na zákazku


Ak klientovi nevyhovuje veľkosť, farba zlata, alebo kamene,  ktoré sú v ponúkaných šperkoch na predajni, zákazník má možnosť dať si vyrobiť šperk z výrobného sortimentu spoločnosti ZLATOKOV na zákazku, bez príplatku.


Výroba šperkov na zákazku podľa predstáv zákazníka


Spoločnosť ZLATOKOV dokáže vyrábať šperky podľa konkrétnej predstavy (fotky, skice) zákazníka, kde využíva skúsený tím návrhárov a najmodernejších 3-D technológií.


Výroba svadobných obrúčok


V ponuke viac ako 300 modelov, zákazník má možnosť zvoliť si jednotlivé farby (žltá, biela, ružová) zlata a ich kombinácie, rôzne povrchové úpravy (vysoký lesk, mat) a vybrať si z celého spektra syntetických a prírodných kameňov.


Záručné a pozáručné opravy zlatých a strieborných šperkov


Výkup zlatých zlomkov


Zvýhodnený výkup zlatých zlomkov pri kúpe nového šperku – t.j. za vykúpené zlomky           spoločnosť ponúka vyššiu gramovú cenu ako za štandardne vykupované zlomky


Rekonštrukcia sakrálnych predmetov

 
avatar

Katarína

Dobrý deň, rada by som sa informovala...mám staré zlaté šperky, ktoré sú už nemoderné a rada by som ich prerobila. Bolo by z nich možné vyrobiť jednoduchý prívesok/náramok v tvare DNA?

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
šperky a zliatky vykupujeme, pokiaľ sú opuncované a dávame ich hromadne do tavby na prepracovanie. To znamená, že používame na výrobu naše prepracované zlato, nie konkrétne zákazníkove. Ak máte presnú predstavu nového šperku (alebo fotku), pošlite ju na e-shop@zlatokov.sk aj s približnými rozmermi. Vyhotovíme cenovú ponuku.

...
avatar

Peter

Dobrý deň,je možné u Vás vyrobiť strieborný prívesok z môjho striebra?

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
šperky zo striebra robíme len výnimočne. Vlastné zákaníkove striebro však nevykupujeme.

...
avatar

Jana Dufalova

Dobrý deň prajem. Chcela by som sa opýtať da sa u vás prsteň zmenšiť z 54 na 51 ???

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
poskytujeme aj službu opráv, ale
úprava šperkov závisí od toho, aký typ šperku to je, či má kamene, nie je veľmi poškodený atď. Čiže v prvom rade sa musíte zastaviť na jednej z našich pobočiek aj s prstienkom a personál by predbežne šperk skontroloval a stanovil predbežnú cenu opravy. Ak by bol šperk zložitý, posiela sa na posúdenie na centrálu s tým, že ak by opravár usúdil, že oprava je možná, budete informová o tejto skutočnosti.

...
avatar

Katarína Malá

Dobrý deň,
prosím o určenie ceny prsteňa, ktorý som si zakúpila dňa 28.1.2013 vo Vašej predajni v Banskej Bystrici.
-číslo výrobného listu 7339/12
prsteň je z bieleho zlata hmotnosti 4,45 g-rýdzosť 585,
v prsteni je vsadený prírodný vltavín rozmeru 10x8 a 8 briliantov hmotnosť 0,0146 rozmer 1,5
Vopred ďakujem,

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
nerozumiem presne Vašej požiadavke. Chcete určiť cenu kvôli následnému výkupu alebo hodnotu šperku, ktorú by mal v tomto aktuálnom roku? Sú to dve rozdielne veci.

...
avatar

Martina

Dobry den, robite aj pozlatenu povrchovu upravu strieborneho privesku, povodne pozlatenie sa zosupalo

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
pozlátenie by bolo možné, ale upozorňujem, že je to len dočasná povrchová úprava, ktorá sa opäť zošúcha. Cena závisí od veľkosti a váhy šperku. Bližšie info poskytnú na ktorejkoľvek našej pobočke prípadne po dodatočnom kontakte s centrálou.

...
avatar

stefan stefan

Dobry deň chcel by som sa opytat či máte alebo robite nausnice, alebo retiazky pre dievčatko od 1 roka.
Ďakujem.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
máme jeden model s tenkou retiazkou a platničkou, kde je možné vyryť text v dĺžke 15 cm. V prípade takto malého dieťaťa by sa jednalo o výrobu na zákazku s kratšou dĺžkou (info na ktorejkoľvek pobočke). Ponuku detských náušníc do 6 rokov máme dostatok - tu na e-shope aj na každej pobočke.

...
avatar

stefan skreko

Dobrý môžete my poslat fotku tej tenkej retiazky s platničky?
Ďakujem.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
napíšte mi na e-shop@zlatokov.sk. Spätne Vám na mail pošlem foto.

avatar

Marek Hrabcak

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či sa dá urobiť svadobná obrúčka, mam ich od Vas. Manželka stratila svoju a ci by ste vedeli urobiť takú istú.Dakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
obrúčku Vám vieme dorobiť do páru. Ak je to však starší model ako 15 rokov a nieje už v našej vzorkovnici, budeme potrebovať aj druhú. Vzor Vám skontrolujú na ktorejkoľvek našej pobočke.

...
avatar

Otazka

Dobry den, rada by som sa informovala, ci dokazete vymenit kamienok na zlatom prsteni. Prsten netreba zmensovat a je v perfektnom stave, namiesto centralneho kamena je v nom vsak niekolko mensich kamienkov. Rada by som ich odstranila a vymenila za jeden centralny zirkon alebo diamant..venujete sa aj niecomu takemuto prosim?

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
pre určenie, či je takáto zložitá oprava možná, potrebujeme prsteň posúdiť osobne. Predpokladám však, že pri takto veľkom zásahu do prsteňa je možnosť len vyrobiť nový prsteň. Opravu na posúdenie môžete zadať na ktorejkoľvek našej pobočke. Následne dodanú opravu posúdime na centrále v Trenčíne.

...
avatar

Drahomíra

Prosím o informáciu, či vykupujete aj úlomkové striebro, ak by som u Vás zakúpila strieborný šperk. Ďakujem za odpoveď.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
vykupujeme jedine zlato, striebro nie.

...
avatar

Erika Kováčová

Dobrý deň, chcem sa spýtať či mi viete zväčšiť svadobnú obrúčku, a ako dlho by to trvalo, a cena. ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
zväčšenie obrúčky musí posúdiť zlatník. Záleží, či je to náš výrobok, cudzí, jednoduchý alebo kombinovaný a taktiež o koľko si želáte šperk zväčšiť. Cena môže byť 20€ ale aj 150€. S obrúčkou sa zastavte na jednej z našich pobočiek, kde Vám predbežne opravu ocenia, prípadne pošlú na centrálu na posúdenie. Štandardný termín dodania opráv je 4 týždne, momentálne však bude na centrále dovolenka preto sú termíny posunuté. Termín Vám povedia na predajni.

...
avatar

Andrea

Dobrý deň, keď si objednam obrúčky mám záruku že mi do 4 týždňov prídu? Ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
obrúčky dodávame do 4 týždňov od spísania zákazky. Vo výnimočných prípadoch, ak by sa čosi stalo (technický problém) zákazníkov obvoláme a informujeme o posune termínu. Svadobné termíny sú samozrejme v tomto prípade uprednostnené. Momentálne je svadobná sezóna, čiže naša výroba je vyťažená, preto pre istotu pri spísaní zákazky môžete požiadať o uvedenie poznámky o súrne dodržanie termínu (svadba, odchod do zahraničia atď).

...
avatar

Olga Lefikova

Dobry den v sobotu mam svadbu a skusala som si obrucku a je deň pred a nenasteknem ju spravi mi ju zlatnik na pockanie prosim

...
avatar

Samuel Miklovič

Dobrý deň. Vedeli by ste mi vystaviť certifikát na zlatý prsteň s briliantom? Ak áno, aká by bola cena?

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
certifikát môže vystaviť len súdny znalec drahých drahých kameňov, resp. gemológ. U nás túto službu nie je možné uplatniť.

...
avatar

Petra

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala či by bolo možné prerobiť zlatý prsteň na iný druh šperku, napr. náušnice.
Ďakujem pekne za odpoveď, pekný deň.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
ak máte možnosť, pošlite mi fotky šperku z rôznych uhlov na mail e-shop@zlatokov.sk. Pozrieme na to s kolegami zlatníkmi a dám Vám vedieť stanovisko.

...
avatar

Edita Piačková

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa viete postarat aj o starožitné šperky. Mám náušnice z bieleho zlata s perlami a diamantami, ktoré majú min. 70 rokov a rada by som ich dala vyčistiť do správnych rúk.

Ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
ponúkame aj službu čistenia šperkov. Záleží však, v akom stave takto staré šperky sú. Každopádne sa môžete zastaviť na jednej z našich pobočiek a požiadať personál o skontrolovanie šperkov, prípadne spísať opravenku.

...
avatar

Viera

Dobrý deň prajem. prosím Vás vykupujete zlato zlomkové aj zlaté šperky? V akej cene za gram?
Ďakujem za odpoveď.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
opuncované zlato a zlomky vykupujeme aktuálne po 19€/g. Zvýhodnený výkup 25€/g je v prípade objednania alebo kúpenia nového šperku (ráta sa len do výšky váhy nového šperku)

...
avatar

Sarka Gudanekova

Dobrý den. Našla jsem po dedeckovi stribrny( nejspíš) zač se značkou Zlatokov. Chci se zeptat jestli je opravdu od vás případně jakou má hodnotu. Děkuji za odpověď gudanekova

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
o aký druh tovaru sa jedná? Zlatokov kedysi vyrábal aj iné výrobky ako šperky, takže pokiaľ tam je vyrazené meno našej spoločnosti, bude to náš výrobok.

...
avatar

Roman

Dobrý večer. Koľko by som platil u vás za výrobu zlatej retiazky cca 60g? Dĺžka 60 cm, pílový vzor. Ďakujem, Roman.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
orientačná cena je cca 5.000€.

...
avatar

Lenka

Dobrý deň chcem sa opýtať či mi viete vykúpiť briliantové prstene ?
Ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
briliantové prstene ako celok nevykupujeme. U náš je možné vykúpiť len samotné zlato. Brilianty by sme odstránili a vrátili Vám ich.

...
avatar

Jana Majerová

Dobrý deň, chcem sa opýtať manžel má pečatný prsteň s vygravírovanými inicálmi na vrchu. Má ho urobený z kombinovaného zlata žltého a červeného. Červené bolo na vrchu prsteňa kde je gravír. Nosením sa stalo , že sa to červené zlato vyšúchalo rovnako inciály nie je dobre vidieť. Moja otázka znie je možné to červené zlato doplniť a vygravírovať do neho presne tie iste inciály , ktoré tam mal? Existuje taká možnosť? Je na neho dosť háklivý keďže ho má robený z dedkovej obrúčky. Ďakujem za odpoveď

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
pokiaľ by po technickej stránke nebol problém, určite je možné opravu vyhotoviť. Prstienok môžete zaniesť na ktorúkoľvek našu pobočku, kde Vám spíšu opravenku s požiadavkou na posúdenie možnosti opravy šperku. Následne po doručení na centrálu sa zlatník vyjadrí a dáme Vám vedieť.

...
avatar

Valerián Šmiga

Dobrý deň! Chcem sa opýtať, či je možné u Vás dať vyrobiť na zákazku zlatý prívesok pravoslávny kríž na základe fotografie, resp. mailovej adresy z ČR.
S pozdravom vopred ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
vyrábame aj šperky podľa predlohy, ale najskôr musíme posúdiť, či je to z technického hľadiska možné. Preto Vás poprosím poslať na náš mail e-shop@zlatokov.sk fotku krížika. Následne sa vyjadríme.

...
avatar

Meggie

Dobrý večer, chcem sa opýtať dá sa u vás vygravirovať na obrúčku meno ,ak obrúčka z vnútornej strany nie je hladká? Ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
do obrúčok gravírujeme len do vnútornej strany. Podľa toho, ako hlboko je gravír, vieme tento starý odstrániť a dopísať nový. Samozrejme obrúčka nesmie byť príliš pretenšená.

...
avatar

Ferdinand Gašpar

Dobry den. Mam dva očistene mostiky a chcel bysom ich pretavit do platku. Neviem na koho sa obratit. Dakujem za radu

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
analýzu a tavbu mostíkov Vám spraví puncový úrad. Na tetjto stránke môžete nájsť pobočky a kontaky: http://www.puncovyurad.sk/

...
avatar

Ľubica Steinerová

Dobrý deň, prosím vedeli by ste vyrobiť detské náušnice podľa existujúcich náušničiek? Ide o rodinný klenot a bola by som veľmi šťastná keby sa to podarilo. Ďakujem za Vašu odpoveď. S úctou PaedDr. Ľubica Steinerová.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
ak by to bolo technicky možné, vieme vyrobiť aj šperky mimo našu kolekciu. Poprosím, aby ste mi poslali na mail e-shop@zlatokov.sk pár fotiek náušničiek z rôznych uhlov. Pozrieme sa na to s našou návrhárkou.

...

Miroslav Pollák

Dobrý deň.
Mám starý dámsky prsteň po matke s kameňom. Je zlomený a značne opotrebovaný.Punc som nenašiel pretože je dosť výsuchany.Dá sa opraviť z prineseneho starého prstena do
pôvodného stavu.Ďakujem.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň, ak je prstienok silne opotrebovaný, pravdepodobne nebude možné opravu uskutočniť. Môžete sa však zastaviť na jednej z našich pobočiek o požiadať o posúdenie prstienka formou opravy. Následne po doručení na našu centrálu sa opravár vyjadrí, či bude možné prstienok opraviť.

...
avatar

Martina

Dobrý deň, stratila som naušnicu kúpenu u Vás pred par rokmi, viete mi poradiť ako to riešiť?

...
avatar

Gabriela

Dobrý deň chcela by som sa informovať aká je cena zväčšenie snubneho prsteňa .Ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
cenová relácia môže byť od 12€ cca do 50€. Cena závisí od viacerých faktorov - o koľko sa prstienok zväčší, či bude nutné vložiť zlato, či je z bieleho zlata a treba použiť ródium atď. Odporúčam, aby ste sa zastavili na jednej z našich pobočiek, kde Vám poskytnú bližšie info.

...
avatar

Eva K

Dobrý deň,
nedopatrením som stratila starožitnú náušnicu vyrobenú v minulosti v Zlatokove, bolo by prosím možné k nej vyrobiť pár?

vopred ďakujem za Vašu odpoveď a prajem pekný deň.

...
avatar

Marianna Smolkova

Dobry den,
chcela by som sa opytat ci je mozne aj zvacsit prsten, ktory mi uz je maly.
dakujem.
s pozdravom.

...
avatar

Lukáš

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať či by ste mi vedeli zmenšiť snubný prstienok s centrálnym kameňom z veľkosti 55 na veľkosť 49 ? Pani v predajni klenoty Trend v OC Laugaricio mi povedala že to je bezproblemov…"vrelo odporúčam"

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
u nás je možnosť aj upravovať veľkosti prstienkov, záleží však aj na rýdzosti. Pracujeme so 14 karátovým zlatom. Zmenšiť z 55 na 49 je dosť veľký rozdiel, môže sa stať, že prstienok zostane vajcovitého tvaru. Veľmi záleží od typu prstienka, preto by najskôr náš opravár posúdil, či je možné prstienok upraviť bez poškodenia. Opravu môžete spísať na ktorejkoľvek našej pobočke spolu s požiadavkou na posúdenie.

...
avatar

Marcel

Dobrý deň týmto e-mailom by som sa chcel sťažovať na vašu firmu. Mame u vas uz dva mesiace zlate náušnice v oprave. V Bratislave na pobočke sme dali doplniť zirkón ked sme boli prevziať náušnice ten zirkón tam nebol doplnený,predávajúca chcela od nas 9 EUR za nic ! Takze s dúfanim sme to znova vyreklamovali že to bude tentoraz do dvoch týždňoch. Boli sme tam dnes uz je to další mesiac a náušnice nikde ! Myslím si že vaša firma je solídna.Mame od vas pár zlatých súperkou bol by som rad keby ste to dali do poriadku.

...
avatar

Trutzová

Mám zlatý prívesok. Dalo by sa u Vás vygravírovať doňho meno-5 písmen.
Koľko by to stálo. Ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
k tomu potrebujeme vedieť rozmer prívesku, jeho hrúbku a či sa na ploche nachádza aj iné ozdobné rytie. Ak by prívesok spĺňal podmienky na rytie, cena za 5 písmen je cca 13€

...
avatar

renata bieliková

dobrý deň,,, dokážete spracovať zubné zlato, prípadne vymeniť za hotový šperk, ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
zubné zlato spracováva puncový úrad. Po prepracovaní zliatku je možné tento materiál použiť ako výkup pri nákupe šperku.

...
avatar

Zuzana Orlovska

Dobry den, je u Vas mozne zmensit prsten na pockanie? Dakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
šperky na počkanie neupravujeme. Opravu je možné spísať na každej našej pobočke. Termín dodania je 4 týždne od spísania opravy (2 týždne pre prevádzku v Trenčíne). Samozrejme je možnosť aj dohody o skoršom termíne, pokiaľ to dovoľuje technická povaha opravovaného šperku.

...
avatar

Lenka

Dobry deň chcela by som sa spýtať na gravírovanie na obrúčky . Gravírovanie je v cene obručok alebo sa priplaca. Ďakujem

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
gravír je v cene obrúčky v prípade, že je zadaný hneď pri objednávke alebo kým sú obrúčky ešte v procese výroby. Ak sa robí dodatočne do už vyrobených a prevzatých obrúčiek zákazníkom, rátame 6€ za jeden kus gravíru.

...
avatar

Milan Pinter

Dobrý deň,
dňa 26.6..2017 som odniesol do Vašej predajne v Prievidzi na opravu retiazku z bieleho zlata. Predposledný článok bol predratý, Na doporučenie som ešte súhlasil s čistením - s ochrannou vrstvou irídia. Dnes som chcel prevziať retiazku. Na moje prekvapenie mi ju vrátili neopravenú s vyjadrením, že pri oprave by sa mohla poškodiť. Keď už neviete vykonať ani základný zlatnícky úkon, môžete mi poradiť firmu, ktorá sa zaoberá opravou zlatých šperkov? Vopred ďakujem za odpoveď.
Ing. Milan Pinter

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
pokiaľ zlatník retiazku vrátil, jednalo sa určite o vážny dôvod. Môže sa to javiť ako jednoduchý zlatnícky úkon, ale ak hrozí poškodenie šperku, takýto šperk neopravujeme. Nie každý sa dá opraviť. Vaša retiazka bola pravdepodobne z jemného materiálu, prípadne dutá, fúkaná. Tieto druhy vyrábajú zväčša zahraničné firmy napr. Taliani a nie sú príliš odolné. Rýchlo sa opotrebujú, prederú, ošúchajú povrchový povlak a pri oprave môže zlato reagovať deštruktívne.
Sme firma, ktorá ako jediná opravuje rôzne druhy šperkov a nielen našej vlastnej výroby. Preto Vám neviem odporučiť iného opravára.

...

Martin Krno

Dobrý deň,
zdedil som po tete striebornú misku, ktorá však má odlomený držiak (na mieste, kde bol prizvarený). V opravovni šperkov ma odporučili na Vás. Robíte takéto opravy, respektíve, koho by ste mi poradili. Bývam v Bratislave.
S pozdravom Martin Krno

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň Martin,
vieme opraviť rôzne závady, ale v tomto prípade bude nutné najskôr posúdenie zlatníkom na centrále. Môžete sa zastaviť s miskou na predajni v Auparku a spísať opravenku na posúdenie možnosti opravy. V Trenčíne sa na to pozrieme a dáme Vám vedieť stanovisko, v prípade možnej opravy aj predbežnú cenu.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
s požiadavkou na bližšie info o zlátenie kalicha sa obráťte na tel. č. 0903 744 847 alebo e-mail conkova@zlatokov.sk

...
avatar

Anna Gulasova

chcela by som sa spytať čirobyte pozlatenie kalichu a kolko by to stalo

...
avatar

anna Gulasova

Dobry den chcem sa spytat ci robite pozlatenie kalicha a kolko by to stalo

...
avatar

anna Gulasova

obnovenie stareho kalicha

...
avatar

Anna

Dobry den je mozne predat zlate sperky zakupene u vas nenosene Ani nie mesiaaca stare ....zly darcek...
Dakujem za info

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
žiaľ, šperky je možné vrátiť len do 14 dní od zakúpenia, nenosené. V tomto prípade ich môžeme vykúpiť len ako materiál v hodnote 20€/g. Ak by ste za ne chcela zakúpiť nový tovar, tak výkup by činil 26€/g.

...
avatar

Zuzana

Dobrý deň, takze ak mi priateľ kúpil šperk ako prekvapenie na kamennej predajni a nepáči sa mi je možné ho do 14 dní vrátiť s tým že nám budú vrátené peniaze?

...
avatar

elvira nagyova

Dobry den prajem,

vyrobite sperk aj z vlastneho materialu /4 naramky, nausnice/
urobit jeden hrubsi naramok
Dakujem
Nagyova

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň,
u nás je možné vykúpiť materiál od zákazníka, pokiaľ sú šperky riadne opuncované. V opačnom prípade je nutné najskôr zájsť na puncový úrad a nechať si spraviť analýzu šperkov. Aktuálne vykupujeme zlato po 20€/g (obyčajný) a po 26€/g (zvýhodnený pri kúpe nového šperku).

...
avatar

inna

po 26€/g (zvýhodnený pri kúpe nového šperku). - platí to pre prípad zakúpenia vyhotoveného na objednávku, ako je uvedené vyššie

...
avatar

Lucia Príbelová

Áno, platí to len šperky nakúpené priamo na pobočke z pultu alebo objednané na zakázku.

avatar

Mgr. Peter Gabaj

Dobrý deň,

poskytujete prosím aj poradenstvo? Chcel by som na burze starožitností predať starožitný predmet, ale potrebujem mať istotu, či ide o striebro, alebo je iba postriebrený. Punc ani značku výrobcu som nenašiel.

Ďakujem za odpoveď.

...
avatar

Lucia Príbelová

Dobrý deň, p. Gabaj,
poradenstvo neposkytujeme, ale odporučím Vás na Puncový úrad, ktorý má na starosti overovanie drahých kovov a chemické analýzy.
Puncový úrad má štyri pobočky na Slovensku, ktoré nájdete na stránke http://www.puncovyurad.sk/

Kontakt na pobočku Trenčín:
+421-32-7446191, janosik.pusrtn@mail.t-com.sk
po-štv od 7:30 -15:30, pia 7:30-12:00

...

...